ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14235122
*
nr 1423 5122
Spegel
Rokokostil, 103x58cm
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 20:23:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/9 10:18:18
1
100 kr
30/9 23:03:36
2
250 kr
1/10 09:12:49
3
200 kr
1/10 09:12:49
2
250 kr (Budbetjänt)
1/10 09:13:09
3
300 kr
4/10 18:52:31
4
350 kr
4/10 20:12:15
5
400 kr
4/10 20:13:10
4
600 kr
4/10 20:18:02
5
500 kr
4/10 20:18:02
4
600 kr (Budbetjänt)
4/10 20:18:09
5
700 kr
4/10 20:18:35
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1423 5122
Spegel
Rokokostil, 103x58cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/9 10:18:18 | 1 | 100 kr |
30/9 23:03:36 | 2 | 250 kr |
1/10 09:12:49 | 3 | 200 kr |
1/10 09:12:49 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
1/10 09:13:09 | 3 | 300 kr |
4/10 18:52:31 | 4 | 350 kr |
4/10 20:12:15 | 5 | 400 kr |
4/10 20:13:10 | 4 | 600 kr |
4/10 20:18:02 | 5 | 500 kr |
4/10 20:18:02 | 4 | 600 kr (Budbetjänt) |
4/10 20:18:09 | 5 | 700 kr |
4/10 20:18:35 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53